2015 Georgia Little League® District Tournament Results
Unpage Home | Georgia Main Page

Georgia District Tournament Results
Major Baseball Division



Prior Year
State Tournament
2015

Next Year
State Tournament

If you can provide 2015 district tournament results that are not listed on this page, please contact the Unpage.

District 1 | District 2 | District 3 | District 4 | District 5 | District 6 | District 7 | District 8 | District 10

Click here to view 2015 Georgia State Tournament results.


Georgia District 1 Tournament
Host - Cartersville
At Rudy York Field

Tournament Results:

Best 3-of-5 Series:
Cartersville 6, Rockmart 4
Cartersville 9, Rockmart 8
Cartersville 9, Rockmart 4 (TITLE)

Click here to return to the top of the page.


Georgia District 2 Tournament
Host - East Marietta National
At Sewell Park

Tournament Results:

Opening Round:
Smyrna d. Milford

Winner's Bracket Final:
Smyrna d. East Marietta National

Elimination Bracket Final:
East Marietta National d. Milford (elim.)

Championship Game:
Smyrna d. East Marietta National (TITLE)

Click here to return to the top of the page.


Georgia District 4 Tournament
Host - West Point

Tournament Results:

Best 2-of-3 Series:
Peachtree City American 20, West Point 0
Peachtree City American 22, West Point 1 (TITLE)

Click here to return to the top of the page.


Georgia District 5 Tournament
Host - Warner Robins American

Tournament Results:

Opening Round:
Warner Robins American East d. Western

Winner's Bracket Semifinals:
Vine Ingle d. Dudley
Warner Robins American West d. Warner Robins American East

Elimination Bracket Quarterfinals (five teams remain):
Dudley d. Western (elim.)

Winner's Bracket Final:
Vine Ingle d. Warner Robins American West

Elimination Bracket Semifinal (four teams remain):
Warner Robins American East d. Dudley (elim.)

Elimination Bracket Final (three teams remain):
Warner Robins American West d. Warner Robins American East (elim.)

Championship Series:
Warner Robins American West d. Vine Ingle
Warner Robins American West 10, Vine Ingle 2 (TITLE)

Click here to return to the top of the page.


Georgia District 7 Tournament
Host - Habersham (Clarkesville)

Tournament Results:

Opening Round:
Franklin 11, Rabun County 1
Hart County 8, Toccoa 3

Winner's Bracket Semifinals:
Habersham 8, Franklin 7
Hart County 17, Madison County 2

Elimination Bracket Quarterfinals (six teams remain):
Madison County 8, Rabun County 4 (elim.)
Toccoa 13, Franklin 3 (elim.)

Winner's Bracket Final:
Hart County 11, Habersham 1

Elimination Bracket Semifinal (four teams remain):
Toccoa 20, Madison County 0 (elim.)

Elimination Bracket Final (three teams remain):
Toccoa 35, Habersham 0 (elim.)

Championship Game:
Hart County d. Toccoa (TITLE)

Click here to return to the top of the page.


Georgia District 8 Tournament
Host - Columbus Northern

Tournament Results:

Opening Round:
Harris County 11, Columbus American 1

Winner's Bracket Semifinals:
Peach 11, Pioneer 1
Columbus Northern 4, Harris County 0

Elimination Bracket Quarterfinals (five teams remain):
Pioneer 17, Columbus American 7 (elim.)

Winner's Bracket Final:
Peach 7, Columbus Northern 1

Elimination Bracket Semifinal (four teams remain):
Harris County 13, Pioneer 3 (elim.)

Elimination Bracket Final (three teams remain):
Columbus Northern 7, Harris County 6 (elim.)

Championship Series:
Columbus Northern 11, Peach 10
Columbus Northern 26, Peach 2 (TITLE)

Click here to return to the top of the page.


Georgia District 10 Tournament
Host - Athens
At Holland Park Youth Sports Complex

Tournament Results:

Opening Round:
Newton County National 15, Oconee County 5

Winner's Bracket Semifinals:
Athens 21, Gainesville 0
Newton County National 8, Newton County American 6

Elimination Bracket Quarterfinals (five teams remain):
Oconee County 10, Gainesville 0 (elim.)

Winner's Bracket Final:
Athens 13, Newton County National 11

Elimination Bracket Semifinal (four teams remain):
Newton County American 8, Oconee County 7 (elim.)

Elimination Bracket Final (three teams remain):
Newton County National 16, Newton County American 13 (elim.)

Championship Gamae:
Athens 5, Newton County National 3 (TITLE)

Click here to return to the top of the page.




Prior Year
State Tournament


Next Year
State Tournament

The Unpage brings you unprecedented tournament coverage.
Thank-you for visiting Unpage Publications!
Contact the Unpage.
Copyright © 2016, Unpage Publications. All rights reserved.
Last revision: 06/05/2016