2006 Massachusetts Little League® District Tournament Results
Unpage Home | Massachusetts Main Page

Massachusetts District Tournament Results
Major Baseball Division



Prior Year
State Tournament
2006

Next Year
State Tournament

If you can provide 2006 district tournament results that are not listed on this page, please contact the Unpage.

District 1 | District 2 | District 3 | District 4 | District 5 | District 6 | District 7 | District 8 | District 9 | District 10 | District 11 | District 12 | District 13 | District 14 | District 15 | District 16

Click here to view 2006 Massachusetts State Tournament results.


Massachusetts District 1 Tournament
Hosts - Adams and North Adams
Championship Game Host - Adams
Championship Game at Beaver Bard Park

Tournament Results:

Opening Round:
Pittsfield South 9, Pittsfield West 1
Adams 3, Sheffield 1 (7 innings)
Dalton/Hinsdale 8, North Adams 3
Pittsfield North 14, Great Barrington 7

Winner's Bracket Semifinals:
Pittsfield South 19, Adams 1 (4 innings)
Dalton/Hinsdale 4, Pittsfield North 1

Elimination Bracket - Round 1 (eight teams remain):
Pittsfield West 14, Sheffield 4 (elim.)
North Adams 12, Great Barrington 1 (elim.)

Elimination Bracket Quarterfinals (six teams remain):
Pittsfield West 9, Pittsfield North 1 (elim.)
North Adams 8, Adams 2 (elim.)

Winner's Bracket Finals:
Pittsfield South 8, Dalton/Hinsdale 5

Elimination Bracket Semifinals (four teams remain):
North Adams 7, Pittsfield West 2 (elim.)

Elimination Bracket Finals (three teams remain):
Dalton/Hinsdale 8, North Adams 5 (elim.)

Championship Game:
Pittsfield South 14, Dalton/Hinsdale 2 (full six innings; TITLE)

Click here to return to the top of the page.


Massachusetts District 2 Tournament

Tournament Results:

Opening Round:
Westfield North 9, Agawam American 0
Belchertown 6, Southampton 2
Westfield South 7, Agawam National 0

Winner's Bracket Quarterfinals:
Northampton 5, Gateway 0
Westfield North 8, Amherst 0
Easthampton 9, Belchertown 2
Westfield South 21, Longmeadow 0

Elimination Bracket - Round 1 (eleven teams remain):
Gateway 13, Southampton 7 (elim.)
Amherst 17, Agawam National 0 (elim.)
Agawam American 10, Longmeadow 0 (elim.)

Winner's Bracket Semifinals:
Westfield North 10, Northampton 0
Westfield South 6, Easthampton 1

Elimination Bracket - Round 2 (eight teams remain):
Amherst 10, Gateway 0 (elim.)
Agawam American 3, Belchertown 1 (elim.)

Elimination Bracket Quarterfinals (six teams remain):
Agawam American 4, Northampton 0 (elim.)
Easthampton d. Amherst (elim.)

Winner's Bracket Finals:
Westfield North 10, Westfield South 0 (4 innings)

Elimination Bracket Semifinals (four teams remain):
Agawam American 5, Easthampton 0 (elim.)

Elimination Bracket Finals (three teams remain):
Westfield South 3, Agawam American 1 (elim.)

Championship Game:
Westfield North 5, Westfield South 4 (TITLE)

Click here to return to the top of the page.


Massachusetts District 3 Tournament
Championship Game Host - Quabbin Area (Hubbardston)
At Harry Ball Field

Tournament Results:

Opening Round:
Fitchburg Western 10, Fitchburg Eastern 3

Winner's Bracket - Round 2:
North Leominster 13, Gardner 1
Chuck Stone of Athol 9, Lunenburg 5
Leominster National 16, Fitchburg Northern 1
Westminster 6, Narragansett Area 4
Quabbin Area 2, Townsend 1
Leominster American 6, Fitchburg Western 0
Winchendon 6, Pepperell 5
Ashburnham 3, Orange 2

Elimination Bracket - Round 1 (seventeen teams remain):
Lunenburg 11, Fitchburg Eastern 1 (elim.)

Winner's Bracket Quarterfinals:
North Leominster 8, Chuck Stone of Athol 7
Leominster National 10, Westminster 0
Leominster American 5, Quabbin Area 4
Ashburnham 10, Winchendon 0

Elimination Bracket - Round 2 (sixteen teams remain):
Narragansett Area 3, Fitchburg Northern 2 (elim.)
Townsend 13, Fitchburg Western 1 (elim.)
Pepperell 1, Orange 0 (elim.)
Gardner 5, Lunenburg 4 (elim.)

Elimination Bracket - Round 3 (twelve teams remain):
Pepperell 17, Chuck Stone of Athol 5 (elim.)
Westminster 6, Townsend 1 (elim.)
Quabbin Area 11, Narragansett Area 0 (elim.)
Winchendon 12, Gardner 10 (elim.)

Winner's Bracket Semifinals:
Leominster National 5, North Leominster 2
Leominster American 5, Ashburnham 0

Elimination Bracket - Round 4 (eight teams remain):
Quabbin Area 10, Winchendon 0 (elim.)
Westminster 6, Pepperell 5 (elim.)

Elimination Bracket Quarterfinals (six teams remain):
Quabbin Area 10, North Leominster 6 (elim.)
Ashburnham 11, Westminster 4 (elim.)

Winner's Bracket Finals:
Leominster American 7, Leominster National 4

Elimination Bracket Semifinals (four teams remain):
Ashburnham 1, Quabbin Area 0 (elim.)

Elimination Bracket Finals (three teams remain):
Ashburnham 6, Leominster National 4 (elim.)

Championship Game:
Leominster American 5, Ashburnham 1 (TITLE)

Click here to return to the top of the page.


Massachusetts District 4 Tournament

Tournament Results:

Opening Round:
Joe Schwartz 13, Rutland 1
Lou Gehrig 4, Joe DiMaggio 3
Tom Ash 10, Holden 8
Bolton 6, West Boylston 3
Jack Barry 2, Lancaster 0

Winner's Bracket - Round 2:
Ty Cobb 11, Princeton 10
Joe Schwartz 20, Connie Mack 0
Paxton 11, Lou Gehrig 0
Tris Speaker 2, Clinton 0
Tom Ash 8, Sterling George P. Gibbs 2
Jack Barry 11, Harvard 4
Bolton d. Maranville
Jesse Burkett 6, Ted Williams 4

Elimination Bracket - Round 1 (twenty-one teams remain):
Holden 7, Princeton 0 (elim.)
Lancaster 10, Connie Mack 4 (elim.)
West Boylston 12, Lou Gehrig 1 (elim.)
Rutland 9, Harvard 2 (elim.)
Maranville 11, Joe DiMaggio 4 (elim.)

Elimination Bracket - Round 2 (sixteen teams remain):
Holden d. Lancaster (elim.)
West Boylston d. Clinton (elim.)
Rutland d. Sterling George P. Gibbs (elim.)
Game 22 - Maranville versus Ted Williams (elim.) (6/30)

Winner's Bracket Quarterfinals:
Joe Schwartz 5, Ty Cobb 2
Tris Speaker 6, Paxton 4
Tom Ash 8, Jack Barry 2
Jesse Burkett 13, Bolton 0

Elimination Bracket - Round 3 (twelve teams remain):
Ty Cobb d. Winner 22 (elim.)
Rutland d. Paxton (elim.)
West Boylston d. Jack Barry (elim.)
Holden d. Bolton (elim.)

Winner's Bracket Semifinals:
Joe Schwartz d. Tris Speaker
Tom Ash d. Jesse Burkett

Elimination Bracket - Round 4 (eight teams remain):
Ty Cobb 7, Rutland 1 (elim.)
Holden 10, West Boylston 7 (elim.)

Winner's Bracket Finals:
Tom Ash 9, Joe Schwartz 7

Elimination Bracket Quarterfinals (six teams remain):
Holden d. Tris Speaker (elim.)
Jesse Burkett d. Ty Cobb (elim.)

Elimination Bracket Semifinals (four teams remain):
Jesse Burkett 5, Holden 2 (elim.)

Elimination Bracket Finals (three teams remain):
Joe Schwartz d. Jesse Burkett (elim.)

Championship Series:
Joe Schwartz 7, Tom Ash 4
Joe Schwartz 6, Tom Ash 2 (TITLE)

Click here to return to the top of the page.


Massachusetts District 5 Tournament

Tournament Results:

(Partial results; twelve teams remain in the tournament)

Elimination Bracket - Round 3 (twelve teams remain):
Westboro 3, Dudley 1 (elim.)
Grafton 10, Sturbridge 1 (elim.)
Charlton 3, Millbury 2 (elim.)
Northboro 13, Oxford 8 (elim.)

Winner's Bracket Semifinals:
Shrewsbury American 4, Auburn 3 (8 innings)
Spencer d. Shrewsbury National

Elimination Bracket - Round 4 (eight teams remain):
Grafton d. Westborough (elim.)
Northboro d. Charlton (elim.)

Winner's Bracket Finals:
Shrewsbury American 5, Spencer 0

Elimination Bracket Quarterfinals (six teams remain):
Auburn 5, Northboro 3 (elim.)
Shrewsbury National 5, Grafton 1 (elim.)

Elimination Bracket Semifinals (four teams remain):
Auburn 6, Shrewsbury National 2 (elim.)

Elimination Bracket Finals (three teams remain):
Auburn 6, Spencer 1 (elim.)

Championship Game:
Shrewsbury American 1, Auburn 0 (TITLE)

Click here to return to the top of the page.


Massachusetts District 6 Tournament

Tournament Results:

Opening Round:
Taunton West National 7, Fall River American 6

Winner's Bracket Quarterfinals:
Taunton East National d. Fall River National
Taunton East American d. Somerset
Swansea d. Seekonk
Taunton West National d. Taunton West American

Elimination Bracket - Round 1 (nine teams remain):
Fall River American d. Fall River National (elim.)

Elimination Bracket - Round 2 (eight teams remain):
Taunton West American d. Seekonk (elim.)
Fall River American d. Somerset (elim.)

Winner's Bracket Semifinals:
Taunton East National d. Taunton East American
Taunton West National 6, Swansea 4

Elimination Bracket Quarterfinals (six teams remain):
Taunton West American d. Taunton East American (elim.)
Fall River American d. Swansea (elim.)

Winner's Bracket Finals:
Taunton East National 9, Taunton West National 1

Elimination Bracket Semifinals (four teams remain):
Taunton West American 11, Fall River American 4 (elim.)

Elimination Bracket Finals (three teams remain):
Taunton West American d. Taunton West National (elim.)

Championship Series:
Taunton West American 9, Taunton East National 1
Taunton East National 7, Taunton West American 2 (TITLE)

Click here to return to the top of the page.


Massachusetts District 7 Tournament
Championship Game Host - Carver

Tournament Results:

Opening Round:
Bridgewater 17, Sandwich 9
Downey Memorial d. Brockton North
Middleboro 16, Plymouth 0 (5 innings; No-hitter)
East Bridgewater d. Brewster

Winner's Bracket - Round 2:
Tom Wallace Barnstable American d. South Plymouth
Wareham d. Brockton South-West
Nantucket 2, Lakeville 1
Mashpee d. Brookfield
Barnstable National d. Bridgewater
Plymouth West 14, Downey Memorial 4 (5 innings)
Middleboro 16, Carver 1
Martha's Vineyard 5, East Bridgewater 4

Elimination Bracket - Round 2 (twenty teams remain):
Plymouth 7, Bridgewater 2 (elim.)
Brewster d. Downey Memorial (elim.)
Sandwich 9, Carver 2 (elim.)
East Bridgewater d. Brockton North (elim.)

Elimination Bracket - Round 3 (sixteen teams remain):
South Plymouth d. Plymouth (elim.)
Brewster d. Brockton South-West (elim.)
Sandwich 3, Lakeville 1 (elim.)
East Bridgewater d. Brookfield (elim.)

Winner's Bracket Quarterfinals:
Barnstable National d. Tom Wallace Barnstable American
Wareham d. Plymouth West
Middleboro 7, Nantucket 2 (7 innings)
Martha's Vineyard 3, Mashpee 2

Elimination Bracket - Round 4 (twelve teams remain):
East Bridgewater d. Tom Wallace Barnstable American (elim.)
Sandwich d. Plymouth West (elim.)
Nantucket d. Brewster (elim.)
South Plymouth d. Mashpee (elim.)

Winner's Bracket Semifinals:
Barnstable National d. Wareham
Middleboro 4, Martha's Vineyard 1

Elimination Bracket - Round 3 (eight teams remain):
Nantucket d. South Plymouth (elim.)
East Bridgewater 5, Sandwich 2 (elim.)

Winner's Bracket Finals:
Barnstable National 1, Middleboro 0 (No-hitter)

Elimination Bracket Quarterfinals (six teams remain):
Wareham d. Nantucket (elim.)
Martha's Vineyard d. East Bridgewater (elim.)

Elimination Bracket Semifinals (four teams remain):
Martha's Vineyard 2, Wareham 0 (elim.)

Elimination Bracket Finals (three teams remain):
Middleboro 4, Martha's Vineyard 1 (elim.)

Championship Game:
Barnstable National 4, Middleboro 1 (TITLE)

Click here to return to the top of the page.


Massachusetts District 8 Tournament

Tournament Results:

(Partial results; three teams remain in the tournament)

Winner's Bracket Finals:
Braintree National 14, Braintree American 1

Elimination Bracket Finals (three teams remain):
Braintree American 13, Abington 6 (elim.)

Championship Series:
Braintree American 5, Braintree National 3
Braintree American 1, Braintree National 0 (TITLE)

Click here to return to the top of the page.


Massachusetts District 9 Tournament
Championship Game Host - East Boston
At Festa Field

Tournament Results:

Opening Round:
Upper Roxbury North Dorchester d. Mission Hill
South Boston National d. Allston-Brighton
Charlestown American 6, Chelsea 0
South Boston American d. East Boston

Elimination Bracket - Round 1 (eight teams remain):
Allston-Brighton d. Mission Hill (elim.)
East Boston d. Chelsea (elim.)

Winner's Bracket Semifinals:
Upper Roxbury North Dorchester d. South Boston National
Charlestown American 10, South Boston American 8

Elimination Bracket Quarterfinals (six teams remain):
South Boston American d. Allston-Brighton (elim.)
South Boston National d. East Boston (elim.)

Winner's Bracket Finals:
Upper Roxbury North Dorchester 10, Charlestown American 3

Elimination Bracket Semifinals (four teams remain):
South Boston American d. South Boston National (elim.)

Elimination Bracket Finals (three teams remain):
South Boston American 5, Charlestown American 4 (elim.)

Championship Game:
Upper Roxbury North Dorchester 7, South Boston American 2 (TITLE)

Click here to return to the top of the page.


Massachusetts District 10 Tournament
Championship Game Host - Parkway (West Roxbury)
At Praught Field

Tournament Results:

Opening Round:
Newton North 6, Dedham 1
Newton South 4, Parkway Central 0

Winner's Bracket Quarterfinals:
Newton West 5, Newton Central 1
Watertown National 7, Newton East 4
Parkway National 8, Newton North 2
Newton South 10, Parkway American 8

Elimination Bracket - Round 1 (ten teams remain):
Parkway Central 10, Newton Central 0 (elim.)
Newton East d. Dedham (elim.)

Elimination Bracket - Round 2 (eight teams remain):
Newton North 13, Parkway Central 4 (elim.)
Parkway American d. Newton East (elim.)

Winner's Bracket Semifinals:
Parkway National 2, Newton West 0
Newton South 9, Watertown National 0

Elimination Bracket Quarterfinals (six teams remain):
Watertown National 5, Newton North 1 (elim.)
Newton West 7, Parkway American 2 (elim.)

Winner's Bracket Finals:
Newton South 8, Parkway National 6

Elimination Bracket Semifinals (four teams remain):
Newton West 3, Watertown National 0 (elim.)

Elimination Bracket Finals (three teams remain):
Parkway National 6, Newton West 4 (elim.)

Championship Game:
Newton South 11, Parkway National 1 (4 innings; TITLE)

Click here to return to the top of the page.


Massachusetts District 11 Tournament
Host - Norwood

Tournament Results:

Opening Round:
Westwood 9, Hopkinton 6
Walpole American 12, Wellesley National 2
Norfolk 6, Norwood American 1
Walpole National 4, Needham West 2

Winner's Bracket Quarterfinals:
Medfield d. Westwood
Needham East 9, Norwood National 0
Walpole American d. Norfolk
Walpole National d. Wellesley South

Elimination Bracket - Round 2 (twelve teams remain) (Wednesday, July 5):
Game 11 - Needham West versus Norwood American (elim.)
Game 12 - Hopkinton versus Norfolk (elim.)
Game 13 - Norwood National versus Wellesley South (elim.)
Westwood d. Wellesley North (elim.)

Winner's Bracket Semifinals (Friday, July 7):
Medfield d. Needham East
Walpole American 12, Walpole National 1 (5 innings)

Elimination Bracket - Round 3 (eight teams remain) (Friday, July 7):
Game 17 - Westwood d. Winner 11 (elim.)
Game 18 - Winner 12 versus Winner 13 (elim.)

Elimination Bracket Quarterfinals (six teams remain):
Game 20 - Needhan East d. Winner 18 (elim.)
Westwood d. Walpole National (elim.)

Winner's Bracket Finals:
Walpole American d. Medfield

Elimination Bracket Semifinals (four teams remain):
Needham East d. Westwood (elim.)

Elimination Bracket Finals (three teams remain):
Needham East d. Medfield (elim.)

Championship Game:
Walpole American 11, Needham East 2

Click here to return to the top of the page.


Massachusetts District 12 Tournament
Championship Game Host - Melrose
At Lewis Monk Park

Tournament Results:

Opening Round:
Malden West 5, Somerville National 2
Everett 4, Somerville American 0
Churchill American 3, Malden East 1
South Medford 10, North Medford 0

Winner's Bracket Quarterfinals:
West Medford-Hillside 11, Wellington Glenwood 7
Everett 15, Malden West 4
Churchill 3, South Medford 2

Elimination Bracket - Round 1 (eleven teams remain):
Wellington Glenwood 3, Somerville National 2 (elim.)
Malden East 10, Somerville American 0 (elim.)

Winner's Bracket Semifinals:
West Medford-Hillside 9, Melrose National 2
Everett 10, Churchill American 1

Elimination Bracket - Round 2 (nine teams remain):
North Medford 11, Wellington Glenwood 1 (elim.)
Malden East 4, Melrose National 3 (elim.)

Elimination Bracket Quarterfinals (seven teams remain):
Malden West 3, North Medford 0 (elim.)
Malden East 15, South Medford 0 (elim.)

Winner's Bracket Finals:
Everett 14, West Medford-Hillside 4

Elimination Bracket Semifinals (five teams remain):
Malden West 7, Churchill American 0 (elim.)
Malden East 11, West Medford-Hillside 8 (elim.)

Elimination Bracket Finals (three teams remain):
Malden East 4, Malden West 3 (elim.)

Championship Game:
Everett 10, Malden East 0 (4 innings; TITLE)

Click here to return to the top of the page.


Massachusetts District 13 Tournament
Championship Game at George Weafer Park; Woburn

Tournament Results:

Opening Round:
Arlington American 9, Woburn American 2
Stoneham 14, North Reading 2
Wilmington 10, Woburn National 3

Winner's Bracket Quarterfinals:
Wakefield American 3, Weston 0
Assabet Valley 8, Arlington American 1
Stoneham 12, Wakefield National 6
Arlington National 4, Wilmington 3

Elimination Bracket - Round 1 (eleven teams remain):
North Reading 6, Weston 2 (elim.)
Arlington American 4, Woburn National 1 (elim.)
Wilmington 8, Woburn American 3 (elim.)

Winner's Bracket Semifinals:
Assabet Valley 4, Wakefield American 3
Stoneham 8, Arlington National 2

Elimination Bracket - Round 2 (eight teams remain):
Arlington American 12, North Reading 6 (elim.)
Wakefield National 7, Wilmington 4 (elim.)

Elimination Bracket Quarterfinals (six teams remain):
Wakefield National 1, Wakefield American 0 (elim.)
Arlington American 5, Arlington National 1 (elim.)

Winner's Bracket Finals:
Assabet Valley 1, Stoneham 0

Elimination Bracket Semifinals (four teams remain):
Wakefield National 8, Arlington American 0 (elim.)

Elimination Bracket Finals (three teams remain):
Wakefield National 8, Stoneham 6 (elim.)

Championship Series:
Wakefield National 11, Assabet Valley 3
Wakefield National 22, Assabet Valley 4 (TITLE)

Click here to return to the top of the page.


Massachusetts District 14 Tournament
Championship Game Host - Billerica

Tournament Results:

(Partial results; four teams remain in the tournament)

Winner's Bracket Finals:
Chelmsford Fitts 7, North Andover West 2

Elimination Bracket Semifinals (four teams remain):
Tewksbury National 13, Chelmsford Lupien 5 (elim.)

Elimination Bracket Finals (three teams remain):
Tewksbury National d. North Andover West (elim.)

Championship Game:
Chelmsford Fitts 2, Tewksbury National 1 (TITLE)

Click here to return to the top of the page.


Massachusetts District 15 Tournament
Championship Game Host - Beverly
At Harry Ball Field

Tournament Results:

Opening Round:
Gloucester American 9, Ipswich 8
Gloucester National 13, Danvers American 2
Peabody National 15, Beverly East 7
Manchester-Essex 18, Groveland 0

Winner's Bracket - Round 2:
Peabody American 4, Boxford 3
Hamilton-Wenham 4, Middleton 3
Topsfield 6, Rockport 0
Peabody Western 9, Salem American 0
Gloucester American 6, Beverly West 3
Gloucester National 3, Salem National 1
Peabody National 3, Danvers National 0
Amesbury 8, Manchester-Essex 0

Elimination Bracket - Round 2 (twenty teams remain):
Beverly West 6, Beverly East 2 (elim.)
Salem National 11, Groveland 1 (elim.)
Danvers National 9, Ipswich 0 (elim.)
Manchester-Essex 7, Danvers American 0 (elim.)

Elimination Bracket - Round 3 (sixteen teams remain):
Beverly West 15, Boxford 2(elim.)
Salem National 4, Middleton 0 (elim.)
Danvers National 6, Rockport 0 (elim.)
Manchester-Essex d. Salem American (elim.)

Winner's Bracket Quarterfinals:
Gloucester American 7, Peabody American 4
Hamilton-Wenham 6, Gloucester National 1
Peabody National 5, Topsfield 3
Peabody Western 3, Amesbury 2

Elimination Bracket - Round 4 (twelve teams remain):
Peabody American 4, Manchester-Essex 3 (elim.)
Danvers National 1, Gloucester National 0 (elim.)
Topsfield 8, Salem National 4 (elim.)
Amesbury 3, Beverly West 1 (elim.)

Winner's Bracket Semifinals:
Gloucester American 12, Hamilton-Wenham 2
Peabody Western 25, Peabody National 1

Elimination Bracket - Round 3 (eight teams remain):
Amesbury 6, Topsfield 5 (elim.)
Peabody American 11, Danvers National 9 (elim.)

Winner's Bracket Finals:
Peabody Western 10, Gloucester American 0

Elimination Bracket Quarterfinals (six teams remain):
Hamilton-Wenham 2, Amesbury 0 (elim.)
Peabody National 8, Peabody American 1 (elim.)

Elimination Bracket Semifinals (four teams remain):
Peabody National 5, Hamilton-Wenham 2 (elim.)

Elimination Bracket Finals (three teams remain):
Peabody National 6, Gloucester American 3 (elim.)

Championship Game:
Peabody Western 11, Peabody National 0 (TITLE)

Click here to return to the top of the page.


Massachusetts District 16 Tournament

Tournament Results:

Opening Round:
Lynnfield 7, Nahant 3
East Lynn 5, Lynn Shore 4
Wyoma 3, Winthrop 1
Saugus National 9, Pine Hill 0

Winner's Bracket Quarterfinals:
Lynnfield 10, Saugus American 2
West Lynn American 4, East Lynn 1
Swampscott 3, Wyoma 2
Saugus National 11, Revere 0

Elimination Bracket - Round 1 (twelve teams remain):
Saugus American 9, Winthrop 8 (elim.)
East Lynn 10, Pine Hill 0 (elim.)
Wyoma 6, Nahant 0 (elim.)
Lynn Shore 12, Revere 3 (elim.)

Elimination Bracket - Round 2 (eight teams remain):
Saugus American 2, East Lynn 1 (elim.)
Wyoma 5, Lynn Shore 4 (elim.)

Winner's Bracket Semifinals:
Lynnfield 7, West Lynn American 0
Swampscott 5, Saugus National 4

Elimination Bracket Quarterfinals (six teams remain):
Wyoma 6, West Lynn American 3 (elim.)
Saugus National 3, Saugus American 2 (elim.)

Winner's Bracket Finals:
Swampscott 3, Lynnfield 2

Elimination Bracket Semifinals (four teams remain):
Saugus National 12, Wyoma 2 (elim.)

Elimination Bracket Finals (three teams remain):
Saugus National 7, Lynnfield 2 (elim.)

Championship Series:
Saugus National 10, Swampscott 2
Saugus National 4, Swampscott 0 (TITLE)

Click here to return to the top of the page.




Prior Year
State Tournament


Next Year
State Tournament

The Unpage brings you unprecedented tournament coverage.
Thank-you for visiting Unpage Publications!
Contact the Unpage.
Copyright © 2007, Unpage Publications. All rights reserved.
Last revision: 06/10/2007